ტრენინგები თანასწორობის საკითხებზე პოლიციელებისთვის, მასწავლებლებისთვის და მარნეულის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლებისთვის
2019 წლის 21-22 ნოემბერს სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა თანასწორობისა და დისკრიმინაციის აკრძალვის საკითხებზე ჩაატარეს ტრენინგები საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის, საჯარო სკოლების მასწავლებლებისთვის და მარნეულის მერიისა და კულტურის ცენტრის წარმომადგენლებისთვის.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებთან ტრენინგების ძირითადი თემატიკა სექსუალური შევიწროების შესახებ კანონმდებლობა და სახალხო დამცველის პრაქტიკა იყო. მასწავლებლებთან, მარნეულის მუნიციპალიტეტისა და კულტურის ცენტრის წარმომადგენლებთან ტრენინგები კი ასევე მოიცავდა თანასწორობის უფლებასთან დაკავშირებულ სხვა საკითხებს, მათ შორის, ინფორმაციას დისკრიმინაციის სხვადასხვა ფორმებსა და დისკრიმინაციის წახალისების შესახებ სტანდარტებთან დაკავშირებით.
შეხვედრები ევროკავშირის პროექტის - „ბრძოლა დისკრიმინაციის ყველა ფორმის წინააღმდეგ საქართველოში“ - ფარგლებში გაიმართა.
ტრენინგების, საინფორმაციო შეხვედრების თუ სხვა ღონისძიებების სახით, სახალხო დამცველი, თანასწორობის მანდატის ფარგლებში, რეგულარულად ავრცელებს ინფორმაციას თანასწორობის შესახებ კანონმდებლობის და უფლების დაცვის სამართლებრივი საშუალებების შესახებ.

Trainings for Police Officers, Teachers and Representatives of Marneuli Municipality
On November 21-22, 2019, representatives of the Public Defender conducted trainings for the staff of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, teachers of public schools and representatives of the Marneuli City Hall and Center of Culture. The themes of the trainings were equality and prohibition of discrimination.
In particular, the main themes of the trainings for representatives of the Ministry of Internal Affairs were the legislation on sexual harassment and the practice of the Public Defender. The trainings with teachers, representatives of the Marneuli municipality and the Center of Culture also covered other issues related to equality, including information on various forms of discrimination and standards relating to the encouragement of discrimination.
The meetings were held within the framework of the EU project "Combating All forms of Discrimination in Georgia".
The Public Defender regularly disseminates information on the equality legislation and legal remedies via trainings, information meetings and other events within the framework of her equality mandate.