სახალხო დამცველი „საფინანსო კომპანია საქართველოს“ დაზარალებულ მეანაბრეებს შეხვდა
2019 წლის 6 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია და სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე თამარ გვარამაძე შპს „საფინანსო კომპანია საქართველოს“ დაზარალებულ მეანაბრეებს შეხვდნენ.
სახალხო დამცველმა კიდევ ერთხელ მოისმინა დაზარალებულთა პრობლემები და პასუხისმგებელ უწყებებთან კომუნიკაციას დაპირდა.
შპს „საფინანსო კომპანია საქართველოს“ დირექტორს და სხვა პირებს თბილისის საქალაქო სასამართლომ მოქალაქეთა კუთვნილი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით თანხების ჯგუფურად გაფლანგვისთვის 2017 წლის 31 ივლისს პატიმრობა შეუფარდა. მას შემდეგ დაზარალებული მოქალაქეები ხელისუფლებისგან თანხის ანაზღაურების საკითხის განხილვას ითხოვენ.

Public Defender Meets with Affected Depositors of Financial Company Georgia
On 6 February 2019, Public Defender Nino Lomjaria and First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze met with the affected depositors of Ltd Financial Company Georgia.
The Public Defender once again listened to the problems of the depositors and promised to communicate with the responsible agencies.
On 31 July 2017, Tbilisi City Court ordered pre-trial detention for the director of the Financial Company Georgia and other individuals for embezzling a large amount of citizens' finances in a group. Since then, the affected citizens have been demanding consideration of the issue of compensation by the Government.