სახალხო დამცველი ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის უფროსს შეხვდა
2019 წლის 11 აპრილს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია და სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორს ვლადიმერ იმნაძესა და სამსახურის სხვა წევრებს შეხვდნენ.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე ვეტერანთა უფლებრივი მდგომარეობა და საჭიროებები, ასევე, მათ გადასაჭრელად საჭირო ერთობლივი თანამშრომლობის ფორმები და შესაძლებლობები განიხილეს.
ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტი მიესალმა სახალხო დამცველის მიერ გაცემულ რეკომენდაციებს ვეტერანების უფლებრივი მდგომარეობის გაუმჯობესების თვალსაზრისით.
სახალხო დამცველმა გამოხატა მზაობა, როგორც ცენტრალური, ასევე, რეგიონული წარმომადგენლების მეშვეობით აქტიურად იმუშაოს ვეტერანთა უფლებების დაცვის საკითხებზე და ამ თვალსაზრისით ხაზი გაუსვა ორ უწყებას შორის კომუნიკაციის გაძლიერების მნიშვნელობაზე.

Public Defender Meets with Head of State Service of Veterans Affairs
On 11 April 2019, Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze met with Vladimer Imnadze, Director of the State Service of Veterans Affairs, and other members of the Service.
Veterans’ rights situation and needs, as well as the forms and prospects of joint cooperation for addressing veterans’ problems, were discussed at the introductory meeting.
The State Service of Veterans Affairs welcomed the Public Defender’s recommendations relating to the improvement of veterans' rights.
The Public Defender expressed readiness to actively protect veterans' rights by the help of her central and regional representatives and underlined the importance of strengthened communication between the two agencies in this direction.