სამუშაო შეხვედრა ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე კახეთის პოლიციის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებთან
საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის კახეთის ოფისის თანამშრომლებმა ეთერ შიუკაშვილმა და ნათია ფიცხელაურმა 2019 წლის 24 სექტემბერს ახმეტის ინოვაციების ცენტრში გამართეს შეხვედრა კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებთან.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე საქართველოს სახალხო დამცველის რეკომენდაციების და პრაქტიკის გაზიარება, ასევე ინფორმაციის მიწოდება გენდერული ნიშნით ძალადობის მახასიათებლებზე. საუბარი შეეხო ძალადობის პრევენციის მიზნით გასატარებელ ღონისძიებებს და პოლიციის როლს.
პოლიციის თანამშრომლებმა ასევე ისაუბრეს სექსუალური ძალადობის იდენტიფიცირების პრობლემაზე, როგორც დანაშაულის დაფარულ ფორმაზე. გამოწვევად დასახელდა ეთნიკურად აზერბაიჯანელ მოსახლეობასთან ენობრივი ბარიერის პრობლემა, ქალი პოლიციელების და ქალთა მიმართ ძალადობის საქმეებზე სპეციალიზებული თანამშრომლების სიმცირე.

Working Meeting Held with Employees of Regional Divisions of Kakheti Police Department on Issues relating to Violence against Women and Domestic Violence
Eter Shiukashvili and Natia Pitskhelauri, representatives of Public Defender's Kakheti Office, held a meeting with the employees of Regional Divisions of Kakheti Police Department in the Innovation Center of Akhmeta on 24 September 2019.
The purpose of the meeting was to share information about the Public Defender’s recommendations and practices in the field of violence against women and domestic violence, as well as to provide information on the characteristics of gender-based violence. The topics of discussion were also the measures to be taken to prevent violence and the role of the police.
Police officers spoke about the problem of identification of sexual abuse as a hidden form of crime. The language barrier of ethnic Azeri population and the lack of specialized staff on violence as well as female police officers were named as challenges.