Xalq Müdafiəçisi Acarıstanda dövlət məktəbinin şagirdləri ilə görüşüb
26 aprel 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani və Xalq Müdafiəçisinin müavini İrine Çixladze Acarıstanın müxtəlif bələdiyyələrində dövlət məktəblərinin şagirdləri və müəllimləri ilə görüşüblər.
Xalq Müdafiəçisi onları ofisin mandatı ilə tanış edib, uşaq hüquqları, azyaşlıların nikahı, uşaq əməyi, bulinq mövzusundan danışıb, o cümlədən internet məkanında. O, təhsil və uşaq hüquqlarının müdafiəsi baxımından mövcud problemlərin aradan qaldırılmasında məktəbin roluna da diqqət çəkib.
Uşaqlar müzakirədə fəal iştirak etdilər. Sonda Xalq Müdafiəçisi uşaq hüquqları ilə bağlı hazırlanmış məlumat materiallarını tələbələrə paylamışdır.

Public Defender Meets with Public School Students in Adjara
On April 26, 2024, Public Defender Levan Ioseliani and Deputy Public Defender Irine Chikhladze met with public schools students and teachers in different municipalities of Adjara.
The Public Defender introduced them to the mandate of the Office, talked about children's rights, child marriage, child labour, and bullying, including in the Internet space. He also drew attention to the role of the school in overcoming the challenges of education and protection of children's rights.
Children actively participated in the discussion. At the end, the Public Defender gave students informational materials regarding the rights of the child.