Xalq Müdafiəçisinin müavinləri
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisinin müavini İrine Çixladze Xalq Müdafiəçisi Aparatının Uşaq Hüquqları Departamenti, Gender Departamenti, Məhdud İmkanlı şəxslərin Hüquqları Departamenti, Bərabərlik Departamenti və Regional Şöbəsinin fəaliyyətini əlaqələndirir və nəzarət edir.
İrine Çixladze “Gürcüstan Birləşmiş Su Təchizatı Şirkəti” MMC-dən Xalq Müdafiəçisi Aparatına gəlib, burada 2020-2024-cü illərdə əvvəlcə şirkət direktorunun müşaviri, sonra isə donor təşkilatlar tərəfindən maliyyələşdirilmiş layihənin idarə olunması şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.  Bundan əlavə, o, Gürcüstan Milli Universitetində (SEU) rəqabət hüququ və Avropa hüququ üzrə dəvət edilmiş professordur.
İrine Çixladze Almaniyada yaşayarkən Münhendə (Almaniya) Bavariya Sığorta Palatasının Terrorizm və Çirkli Pulların Yuyulması ilə Mübarizə Departamentində işləyib.
İrine Çixladze hələ də Münhen Lüdviq Maksimilian Universitetinin (LMU) Hüquq fakültəsinin doktorantıdır və həmin universitetin Hüquq fakültəsində magistratura pilləsini bitirib. O, həmçinin  iv. Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetinin (TDU) Hüquq fakültəsinin bakalavr və magistr pillələrini keçmişdir. Magistratura təhsili çərçivəsində Almaniyanın Saarland Universitetində təhsil semestrini başa vurub.
Müxtəlif illərdə Almaniya Federal Antiinhisar Xidmətində (Bonn) və Almaniya Parlamenti Bürosunun Ofisində (Berlin) işləyib; Həmçinin, Gürcüstan Rəqabət Agentliyində, Gürcüstan Parlamentinin Bürosunda, Ədliyyə Nazirliyində və Ali Məhkəmədə işləyib.
Rəqəmsal texnologiyalar və innovasiyalar istiqamətində fəaliyyət göstərən TechGirls Georgia layihəsinin müəllifi və meneceridir.

Deputy Public Defender
Deputy Public Defender Irine Chikhladze will coordinate and supervise the activities of the Department of Children's Rights, Gender Department, Department of the Rights of Persons with Disabilities, Equality Department and Regional Division of the Public Defender's Office.
Irine Chikhladze came to the Public Defender’s Office from the United Water Supply Company of Georgia, where in 2020-2024 she worked first as an advisor to the director of the company, and then as the head of the project management department funded by donor organizations. In addition, she is a visiting professor of competition law and European law at the Georgian National University (SEU).
While living in Germany, Irine Chikhladze worked in Munich (Germany) at the Department of Combating Terrorism and Money Laundering, Bavarian Insurance Chamber. She was a member of the Board of the Association of Georgians in Germany, a young ambassador of Georgia to the Federal Republic of Germany sent by the Ministry of Foreign Affairs of Georgia.
Irine Chikhladze is still a doctoral student at the Ludwig Maximilian University of Munich (LMU), Faculty of Law, and has received Master's degree in law at the same university. She also has Bachelor's and Master's degrees of Javakhishvili Tbilisi State University (TSU), Faculty of Law. As part of her Master's degree, she has studied for one term at the Saarland University in Germany.
In different years, she worked in the German Federal Antimonopoly Service (in Bonn) and the Office of the German Parliamentary Bureau (in Berlin); She also worked in the Georgian Competition Agency, the Bureau of the Parliament of Georgia, the Ministry of Justice and the Supreme Court of Georgia.
She is the author and manager of TechGirls Georgia, a project in the direction of digital technologies and innovations.