Məktəbin şagirdləri Xalq Müdafiəçisi Aparatında olublar
17 noyabr 2022-ci il tarixində Gürcüstan Xalq Müdafiəçisinin müavini Giorgi Burcanadze “Lamara Marqvelaşvili məktəbi - XXI əsr” MMC-nin 10-cu sinif şagirdləri ilə görüşüb, onları insan hüquq və azadlıqlarının əsas prinsipləri, Xalq Müdafiəçisinin mandatı və hüquq müdafiəçiliyi və ofisin strukturu ilə tanış edib.
Görüşdə insan hüquqlarının müdafiəsi, hüquqi və tolerant dövlət quruculuğu istiqamətində Xalq Müdafiəçisinin rolu və əhəmiyyəti; Ümumtəhsil və ali təhsil müəssisələrində insan hüquqları sahəsində maarifləndirmə işinin keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində Xalq Müdafiəçisi Aparatının fəaliyyətindən danışılıb. Tələbələr yetkinlik yaşına çatmayanların hüquqları və bu hüquqların pozulduğu halda Xalq Müdafiəçisinə müraciət qaydalarını xüsusi maraqla öyrəniblər.
Görüşün sonunda Giorgi Burcanadze tələbələrin onlar üçün vacib olan insan haqları məsələsi ilə bağlı suallarını cavablandırıb.

On November 17, 2022, Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze hosted the 10th grade students of Lamara Margvelashvili School XXI Century LLC and introduced them to the basic principles of human rights and freedoms, the mandate of the Public Defender and the structure of the Office.
The topics of discussion at the meeting were the role and importance of the Public Defender in terms of protecting human rights and establishing a legal and tolerant state; the activities of the Public Defender’s Office to improve the quality of human rights education in general education and higher education institutions. The students showed special interest towards the rights of minors and the procedure for applying to the Public Defender’s Office in case of violation of these rights.
At the end of the meeting, Giorgi Burjanadze answered the students' questions about the human rights important to them.