Sərhədlərin idarə olunması prosesində insan hüquqlarının müdafiəsi mexanizmləri üzrə iş iclası
12 iyul 2023-cü il tarixində Daxili İşlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatında sərhəd idarəçiliyi prosesində insan hüquqlarının müdafiəsi mexanizmləri ilə bağlı iş görüşü keçirilib.
İclasda Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani və Gürcüstanın daxili işlər nazirinin müavini Aleksandre Daraxvelidze salamlama nitqi söyləyiblər.
Dəvət olunmuş ekspert Romulus Nikolae Unqureanu Xalq Müdafiəçisinə və Daxili İşlər Nazirliyinin nümayəndələrinə quru sərhədlərinin idarə olunması və bu sahədə sərhəd orqanları ilə milli insan hüquqları institutlarının əməkdaşlığı ilə bağlı Aİ ölkələrinin ən yaxşı təcrübələrini təqdim etdi.
İşçi görüş Belçikanın “Avropada Biznes və Strategiya” (B&S Europe) konsaltinq qrupu tərəfindən həyata keçirilən Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən “Gürcüstanda təhlükəsizlik sektoruna nəzarətə dəstək” layihəsi çərçivəsində baş tutub.

Working Meeting on Human Rights Mechanisms in Border Management Process
On July 12, 2023, the Public Defender’s Office of Georgia held a working meeting organized by the Ministry of Internal Affairs regarding human rights mechanisms in the border management process.
Public Defender Levan Ioseliani and Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze delivered welcome speeches at the meeting.
Invited expert Romulus Nicolae Ungureanu introduced to the Public Defender and representatives of the Ministry of Internal Affairs the best practices of the EU countries regarding border management and cooperation between border authorities and national human rights institutions in this field.
The working meeting was held within the framework of the EU-funded project "SupporttoExternal Security Sector Oversight inGeorgia", which is being implemented by Business and Strategy in Europe (B&S Europe), a Belgian consulting firm.