Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Əhali Fondunun (UNFPA) nümayəndələri ilə görüş
12 aprel 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani və Xalq Müdafiəçisinin müavini Natia Culakidze Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Əhali Fondunun (UNFPA) Gürcüstandakı nümayəndələri ilə görüşüblər.
Giriş iclasında Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Əhali Fondunun Gürcüstan nümayəndəliyinin rəhbəri Lela Bakradze Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə uzunmüddətli əməkdaşlıq təcrübəsindən danışıb. Tərəflər ölkədə qadınların cinsi və reproduktiv sağlamlığı və hüquqları ilə bağlı mövcud vəziyyəti nəzərdən keçirib və qadınların hüquqi statusunun yaxşılaşdırılması üçün gələcək tədbirlər haqqında razılığa gəliblər.

Meeting with UNFPA Representatives
On April 12, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Natia Julakidze, Deputy Public Defender, met with representatives of the United Nations Population Fund (UNFPA) in Georgia.
At the introductory meeting, Lela Bakradze, Head of the UNFPA Georgia Office, spoke about the long-term practice of cooperation with the Public Defender’s Office. The parties reviewed the current situation of women's sexual and reproductive health and rights in the country and agreed on measures to be taken in the future to improve the rights situation of women.
The meeting was also attended by Sopio Rusetski, Acting Head of the Gender Department of the Public Defender’s Office.