Məhdud imkanları olan şəxslərin hüquqları haqqında Konvensiyanın Məşvərət Şurasının iclası
19 iyul 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Levan İoseliani Məhdud imkanları olan şəxslərin Hüquqları haqqında Konvensiyanın təşviqi, müdafiəsi və həyata keçirilməsinə nəzarət üzrə Məşvərət Şurasının yenilənmiş tərkibi ilə işgüzar görüş keçirmişdir.
İclasda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (UNDP) rəhbərinin müavini Anna Çernışova və Aİ nümayəndəliyinin nümayəndəsi Aleksandra Brayson çıxış ediblər.
Xalq Müdafiəçisi Aparatının Məhdud imkanları olan şəxslərin Hüquqları şöbəsinin müdiri İrine Oboladze idarənin mandatına uyğun olaraq həyata keçirilən və nəzərdə tutulan tədbirləri iclas iştirakçılarına təqdim edib.
İştirakçılar Məhdud imkanları olan şəxslərin şəxslərin hüquqi statusu ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Avropa İttifaqı və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (BMTİP) birgə layihəsi olan “İnsan hüquqları hamı üçün – İkinci Mərhələ”nin dəstəyi ilə Xalq Müdafiəçisi ilə Məşvərət Şurasının növbəti görüşü keçirilib.

Meeting of CRPD Consultative Council
On July 19, 2023, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani held a working meeting with the renewed composition of the Consultative Council for the Promotion, Protection and Monitoring of the Implementation of the Convention on the Rights of Persons with Disabilities.
Anna Chernyshova, Deputy Resident Representative of the United Nations Development Programme (UNDP), and Alexandra Bryson, representative of the EU delegation, delivered speeches at the meeting.
Irine Oboladze, Head of the Department of the Rights of Persons with Disabilities of the Public Defender’s Office, introduced to the participants of the meeting the measures implemented and planned in accordance with the mandate of the Department.
The participants discussed issues related to the rights situation of persons with disabilities.
The meeting was held with the support of the joint project of the European Union and the United Nations Development Programme (UNDP) - "Human Rights for All - Second Phase".