Avropa Birliyi səfirinin Xalq Müdafiəçisi ilə vida görüşü
2022-ci il iyulun 15-də Avropa İttifaqının Gürcüstandakı səfiri və missiyanın rəhbəri Karl Hartzeli Xalq Müdafiəçisinin Aparatına vida səfəri edib və Xalq Müdafiəçisi Nino Lomjaria və Xalq Müdafiəçisinin müavini Giorgi Burcanadze ilə görüşüb.
Xalq Müdafiəçisi uzun illərdir ki, Gürcüstanı Avropa İttifaqında təmsil edən Xalq Müdafiəçisi Aparatının göstərdiyi böyük siyasi, maliyyə və təhsil yardımına görə səfirə təşəkkür edib. Karl Hartzel öz dərin ehtiramını bildirib, Xalq Müdafiəçisinə və onun Aparatına uğurlar arzulayıb.
Görüşdə Gürcüstanda demokratik islahatların davam etdirilməsi və ölkənin Avropa İttifaqına yaxınlaşması perspektivləri, o cümlədən bu istiqamətdə gedən prosessual və substantiv proseslər barədə də danışılıb.

On July 15, 2022, the Ambassador of the European Union and Head of the EU Delegation to Georgia, Carl Hartzell, paid a farewell visit to the Public Defender’s Office and met with Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze.
The Public Defender thanked the Ambassador for the great political, financial, and educational assistance that the EU Delegation to Georgia has been providing to the Public Defender’s Office for years. Carl Hartzell expressed his deep respect and wished success to the Public Defender and her Office.
In addition, the prospects of Georgia moving closer to the EU and continuing democratic reforms, including the ongoing procedural and substantive processes in this direction, were also discussed at the meeting.