Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Gürcüstanın təhsil və elm naziri ilə görüşüb
24 noyabr 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstanın Təhsil və Elm Naziri Giorgi Amilaxvari ilə görüşüb.
İclasda Xalq Müdafiəçisi idarənin təhsil sahəsində fəaliyyəti barədə nazirə məlumat verib, vətəndaş cəmiyyəti üçün insan hüquqları ilə bağlı bilik səviyyəsinin artırılmasının vacibliyindən danışıb və bu işdə Xalq Müdafiəçisinin rolunu və ofisin insan hüquqları üzrə təlim şöbəsinin işini vurğulayıb.
Tərəflər mühüm dövlət strateji sənədlərində insan hüquqlarının maarifləndirilməsi məsələsinin nəzərdən keçirilməsinin zəruriliyi barədə razılığa gəliblər və gələcəkdə əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi və möhkəmləndirilməsi perspektivlərini müzakirə ediblər.

Public Defender of Georgia Meets with Minister of Education and Science of Georgia
On November 24, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Giorgi Amilakhvari, Minister of Education and Science of Georgia.
The Public Defender informed the Minister of the activities of the Office in the field of education, spoke about the importance of raising awareness of human rights for the civil society and emphasized the role of the Public Defender in this direction, as well as the work of the Human Rights Education Department of the Public Defender’s Office.
The parties agreed on the need to consider the issue of human rights education in important state strategic documents and discussed the prospects of deepening and strengthening cooperation in the future.