Xalq Müdafiəçisi Çiaturada tətil edən şaxtaçılarla görüşüb
15 iyun 2023-cü ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Çiaturinin tətil edən mədənçiləri ilə görüşdü və onların problemlərini dinlədi. Mitinq iştirakçıları iş şəraiti ilə bağlı fikirlərini Levan İoselianiyə çatdıraraq, Xalq Müdafiəçisindən vasitəçilik üçün kömək istəyiblər.
“İlk olaraq qeyd etmək istədiyim odur ki, insanlar dördüncü gündür aclıq çəkirlər və hələ də yerlərdə aclıq çəkən insanların sağlamlığına nəzarət edəcək həkim yoxdur.
Burada baş verən hadisələr bizim üçün vacibdir, çünki bu, əsas insan hüquqlarından birinə - əmək hüququna aiddir. Biz prosesdə iştirak edirik və öz imkanlarımız daxilində tərəflər arasında razılığa gəlmək üçün hər şeyi edirik. Mitinq iştirakçıları radikal deyillər və müəyyən güzəştlərə getməyə hazırdırlar; Bununla belə, onlar qarşı tərəfi tələblərini nəzərə almağa çağırırlar.
Xalq Müdafiəçisi Aparatı fəal işləyir ki, tərəflərin mövqeləri mümkün qədər yaxın olsun, əməkdaşların iş və təhlükəsizlik şəraiti beynəlxalq standartlara uyğun olsun”, - deyə Xalq Müdafiəçisi görüşdən sonra bildirib.

Public Defender Meets Miners on Strike in Chiatura
On June 15, 2023, Public Defender Levan Ioseliani met miners in Chiatura who have gone on strike and listened to their problems. The participants in the strike presented their opinions regarding working conditions and asked the Public Defender for help in mediation.
"The first thing I would like to point out is that people have been on hunger strike for the fourth day and there is still no doctor on the ground who would monitor their health.
The events taking place here are important for us, since it concerns one of the basic human rights - the right to work. We are involved in the process and within our capabilities we do our best to help achieve an agreement between the parties. The participants in the strike are not radical and are ready to make certain concessions; However, at the same time, they call on the other party to consider their demands.
The Public Defender’s Office is actively working to help the parties to reach an agreement and the working and safety conditions of the employees to comply with international standards," the Public Defender said after the meeting.