Xalq Müdafiəçisi Fransa səfiri və Fransa Xarici İşlər Nazirliyinin nümayəndəsi ilə görüşüb
21 yanvar 2021-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Nino Lomjaria Fransa Respublikasının Gürcüstandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Dieqo Kolas və Fransa Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya Departamentinin rəhbəri Remi Buleq ilə görüşüb.
Görüşün mühüm mövzusu Gürcüstanın Avropa məkanına inteqrasiyası və demokratik islahatlara ehtiyac olub. Onlar həmçinin son zamanlar insan hüquqlarının pozulması, nifrət cinayətlərinin və ya hüquq-mühafizə cinayətlərinin araşdırılmasındakı çatışmazlıqlar, hüquq müdafiəçilərinə qarşı bəyanatlar və hərəkətlər barədə danışıblar.
Xalq Müdafiəçisi qonaqları İnstitutun mandatı ilə tanış edib, insan hüquqlarının müdafiəsi baxımından Xalq Müdafiəçisinin istifadəsində olan mexanizmlərdən danışıb.

Public Defender Meets with Ambassador of France and Representative of Ministry of Foreign Affairs of France
On January 21, 2021, Nino Lomjaria, Public Defender of Georgia, met with Diego Colas, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to Georgia, and Rémy Bouallegue, Head of the Caucasus and Central Asia Department of the Ministry of Foreign Affairs of the French Republic.
Important topics of the meeting were Georgia's integration into the European space and the need for carrying out democratic reforms, as well as recent human rights violations, shortcomings in the investigation of hate crimes and offences committed by the law enforcement, and statements and actions directed against democratic human rights institutions.
The Public Defender briefed the guests on her mandate and the human rights mechanisms at her disposal.