Bölgələrdə gender zorakılığına qarşı 16 günlük kampaniya və insan hüquqlarının müdafiəsi həftəsi ilə bağlı Xalq Müdafiəçisi Aparatının tədbirləri
Gender əsaslı zorakılığa qarşı 16 günlük kampaniya və İnsan Hüquqlarının Müdafiəsi Günü həftəsi çərçivəsində Xalq Müdafiəçisi Aparatının Şərqi və Qərbi Gürcüstan bölmələrinin əməkdaşları Şida Kartli, Kvemo Kartli, Samtsxe Cavaxeti, Kaxeti İmereti, Acara, Quriya Sameqrelo, Zemo Svaneti və Mtsxeta- dağlıq bölgələrdə 116 məlumat görüşü keçiriblər.
Gender əsaslı zorakılığa qarşı mübarizə kampaniyası çərçivəsində rayon şöbələrinin nümayəndələri rayonlarda yaşayan gənclər, tələbələr, bələdiyyə nümayəndələri, şagirdlər, müəllimlər və rayonlarda yaşayan qadınlarla gender əsaslı zorakılıq problemi barədə danışıblar. Aparatın əməkdaşları həmçinin tədbir iştirakçılarını İnsan Hüquqlarının Müdafiəsi Gününün əhəmiyyəti, Xalq Müdafiəçisi İnstitutunun mandatı və ölkədə insan hüquqlarının müdafiəsi baxımından rolu ilə tanış ediblər.
Cəmiyyətdə zorakılığa qarşı maarifləndirməni artırmaq və zorakılıqdan qorunmaq üçün mövcud mexanizmlərə çıxış imkanlarını artırmaq məqsədilə İctimai Müdafiə İdarəsi hər il gender əsaslı zorakılığa qarşı 16 günlük kampaniyaya qoşulur hansı ki, dekabrın 10-da Beynəlxalq İnsan Hüquqları Gününün qeyd olunması ilə başa çatır.

Activities of Public Defender’s Office within 16 Days of Activism against Gender-Based Violence and Human Rights Week in Regions
As part of the 16 Days of Activismagainst Gender-Based Violence campaign and Human Rights Week, representatives of the Eastern and Western Georgia Divisions of the Public Defender's Office held 116 information meetings in Shida Kartli, Kvemo Kartli, Samtskhe Javakheti, Kakheti, Imereti, Adjara, Guria, Samegrelo, Zemo Svaneti and Mtskheta-Mtianeti regions.
Within the framework of the campaign, the representatives of regional offices talked about gender-based violence with young people, university students, representatives of municipalities, schoolchildren, teachers and women living in the regions. They also introduced the meeting participants to the significance of the Human Rights Day, the mandate of the Public Defender's institution and its role in terms of human rights protection in the country.
In order to raise awareness against violence in society and increase access to the available protection mechanisms, the Public Defender’s Office joins the 16 Days of Activismagainst Gender-Based Violence campaign every year, which ends with the celebration of the international Human Rights Day on December 10.