Türkiyə nümayəndə heyəti işgüzar səfərdə olan Xalq Müdafiəçisinin Aparatında olub
Türkiyə nümayəndə heyəti Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatında işgüzar səfərdə olub. İyulun 25-də keçirilən görüşdə Xalq Müdafiəsi İdarəsinin Milli Profilaktika Mexanizminin nümayəndələri və Türkiyə nümayəndə heyətinin üzvləri milli profilaktika mexanizmləri arasında əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə edib, peşə fəaliyyətləri barədə danışıb, iş təcrübələrini bir-biri ilə bölüşüblər.
Səfər çərçivəsində tərəflər müvəqqəti saxlama təcridxanasına və 16 saylı cəzaçəkmə müəssisəsinə də baş çəkəcəklər.
Türkiyə nümayəndə heyətinə Türkiyə Milli Müdaxilə Mexanizmi rəhbərinin müavini Alişan Tırık və digər komanda üzvləri Burhan Erkuş, Dilek Ertürki, İsmayıl Ayaz, Tiğce Doger və Mustafa Arslan daxildir.

A Turkish delegation has paid a working visit to the Public Defender’s Office of Georgia. At the meeting held on July 25, representatives of the National Preventive Mechanism of the Public Defender’s Office and members of the Turkish delegation discussed issues of cooperation between the National Preventive Mechanisms, spoke about their professional activities and exchanged information about their work practices.
Within the framework of the visit, the parties will also visit the temporary detention center and Penitentiary Establishment No. 16.
The Turkish delegation includes the Deputy Head of the Turkish National Preventive Mechanism, Alişan Tirık, and other team members - Burhan Erkuş, Dilek Erturki, Ismail Ayaz, Tigce Doger and Mustafa Arslan.