Xalq Müdafiəçisinin birinci müavini Ankarada Avropa Şurasının təşkil etdiyi tədbirdə iştirak edib
23 may 2022-ci il tarixində Ankarada Avropa Birliyi və Avropa Şurasının “Vəkillər Kollegiyaları və Hüquqşünasların Bacarıqlarının Avropa İnsan Hüquqları Standartları istiqamətində Gücləndirilməsi” Birgə Layihəsi çərçivəsində Vəkillər üçün 6-cı Maarifləndirmə Toplantısı keçirilmişdir.
Tədbirdə Gürcüstanın birinci Xalq Müdafiəçisi Tamar Qvaramadze Ombudsman İnstitutunun insan hüquqlarının müdafiəsi vasitəsi kimi fəaliyyət göstərməsindən danışıb və Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının fəaliyyətini tədbir iştirakçılarına təqdim edib.
İclasda Türkiyə Vəkillər Kollegiyası, Ankara Universiteti, Avropa Şurası, Birləşmiş Millətlər Təşkilatı və Türkiyə Ombudsman İnstitutunun nümayəndələri iştirak ediblər. Ombudsman təsisatının Avropa və beynəlxalq nöqteyi-nəzərdən hüquqi əhəmiyyəti, Türkiyənin insan hüquqları institutlarının iş prinsipləri və praktiki tövsiyələri müzakirə edilib.

First Deputy Public Defender Participates in CoE Event in Ankara
The 6th Awareness Raising Meeting of the EU-Council of Europe Joint Project “Strengthening the Capacity of Bar Associations and Lawyers on European Human Rights Standards” was organised for lawyers in Ankara on 23 May 2002.
At the event, Tamar Gvaramadze, First Public Defender of Georgia, spoke about the ombudsman institution as a human rights protection instrument and introduced the activities of the Georgian Public Defender’s Office to the attendees.
The meeting was attended by representatives of the Turkish Bar Association, Ankara University, the Council of Europe, the United Nations and the Ombudsman Institutionof the Republic ofTurkey. The legal significance of the ombudsman institution from the European and international perspective, the working principles and practical advice of the Turkish human rights institutions were discussed at the event.