Xalq Müdafiəçisi Korrupsiyaya qarşı mübarizə bürosunun işçi iclasında iştirak edib
22 noyabr 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstan Dövlət Şurasının Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Bürosunun işçi iclasında iştirak edib, burada məlumat verənlərin müdafiəsi mexanizmlərinin gücləndirilməsi məsələləri müzakirə edilib, təcrübə mübadiləsi aparılıb və gələcək planlar müzakirə edilib.
Açıqlama nitqi ilə çıxış edən Xalq Müdafiəçisi Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Bürosunun fəaliyyətinin əhəmiyyətindən, onun gücləndirilməsi və inkişafı üçün Xalq Müdafiəçilərinin fəal iştirakından danışıb. O qeyd edib ki, korrupsiyaya qarşı mübarizə Gürcüstanda demokratik cəmiyyətin inkişafı və sonradan onun Avropa strukturlarına inteqrasiyası ilə birbaşa bağlıdır.

Public Defender Participates in Working Meeting of Anti-Corruption Bureau
On November 22, 2023, Public Defender of Georgia Levan Ioselian participated in the working meeting of the Anti-Corruption Bureau LEPL. The meeting participants talked about the strengthening of protection mechanisms for whistleblowers, discussed future plans, and exchanged information about their practices.
In his welcoming speech, the Public Defender spoke about the importance of the Anti-Corruption Bureau's activities and the active involvement of the Public Defender's Office for its strengthening and development. According to him, the fight against corruption is directly related to the development of a democratic society in Georgia and its subsequent integration into European structures.