Xalq Müdafiəçisi Daxili İşlər Nazirliyinin “Uşaqlığını əlindən alma” tədbirində iştirak edib
1 iyun 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Daxili İşlər Nazirliyinin “Uşaqlığını əlindən alma ” tədbirində iştirak etdi. Tədbir azyaşlı nikahlara qarşı informasiya kampaniyasına başlanması ilə əlaqədar keçirilib.
Kampaniyanın əsas məqsədləri uşaq yaşlarında nikahla bağlı cinayətlərin aradan qaldırılması, ictimaiyyətin maarifləndirilməsi, həmçinin bu kateqoriyadan olan cinayətlər barədə hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarına vaxtında məlumat verilməsidir.
Xalq Müdafiəçisi çıxışı zamanı erkən nikahların qarşısının alınması məsələsi ilə bağlı görüləcək tədbirlərin əhəmiyyətindən danışıb və bu prosesdə qurumlar arasında əlaqələndirilmiş işin aparılmasının vacibliyini vurğulayıb.

Public Defender Participates in an Event "Don't Take Away Childhood" Organized by Ministry of Internal Affairs
On June 1, 2023, Public Defender Levan Ioseliani participated in an event "Don't Take Away Childhood" organized by the Ministry of Internal Affairs. The event was held in connection with the launch of an information campaign against child marriage.
The main goals of the campaign are to eliminate crimes related to early marriage, to raise public awareness and to ensure that this category of crimes are timely reported to the law enforcement agencies.
In his speech, the Public Defender spoke about the importance of the measures to be taken for the prevention of early marriage and emphasized the need for coordinated work between the agencies in this process.