Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin İcraiyyə Departamentinin nümayəndəsi ilə işgüzar görüş
26 iyun 2023-cü il tarixində Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün işgüzar görüş keçirilib və orada Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin Gürcüstana qarşı çıxardığı qərarlar müzakirə olunub. Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin İcra Departamentinin hüquqşünası Ketevan Tshomelidze qərarların icrası ilə bağlı prosedurlardan danışıb.
Xalq Müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze iclası salamlama nitqi ilə açıb.
Xalq Müdafiəçisi Aparatı illərdir ki, Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinə Avropa İnsan Haqları Məhkəməsinin Gürcüstana qarşı çıxardığı qərarların icra vəziyyətini qiymətləndirərək fəal şəkildə kommunikasiyalar göndərir. İş görüşündə əldə edilmiş təcrübə ofisin əməkdaşlarına gələcək kommunikasiyaların hazırlanması prosesində kömək edəcəkdir.

Working Meeting with Representative of the Department for Execution of the Committee of Ministers of the Council of Europe
On June 26, 2023, a working meeting was held for the employees of the Public Defender’s Office. The topics of discussion at the meeting were the judgements delivered by the European Court of Human Rights against Georgia. Ketevan Tskhomelidze, a lawyer of the Department for the Execution of Judgements of the Committee of Ministers of the Council of Europe, spoke about the procedures for the execution of judgements.
First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze opened the meeting with a welcome speech.
The Public Defender’s Office has been actively sending communications to the Committee of Ministers of the Council of Europe for years, evaluating the state of execution of judgements delivered by the European Court of Human Rights against Georgia. The experience gained at the working meeting will help the staff of the Office in the process of preparing further communications.