Ədliyyə Nazirliyi və onun sisteminə daxil olan qurumlarla işçi görüşü
4 oktyabr 2022-ci il tarixdə Ədliyyə Nazirliyi və onun sisteminə daxil olan xidmətlər üzrə Xalq Müdafiəçisi Aparat;n;n təşkilatçılığı ilə dəyirmi masa keçirilmişdir.
İclasda xalq müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze idarənin mandatı və fəaliyyətinin xüsusiyyətlərindən danışıb. Müzakirə zamanı iştirakçılar aparatla strateji kommunikasiya və əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Dəyirmi masada Ədliyyə Nazirliyinin Baş Müfəttişliyi, Ədliyyə Nazirliyinin Dövlət Reyestri, Ədliyyə Nazirliyinin Xidmətlərin İnkişafı Agentliyi, Milli Icra Bürosu, Nazirliyin Ədliyyə Evi və onların xidmətləri, o cümlədən Xüsusi Penitensiar Xidmətin yüksək vəzifəli şəxsləri iştirak ediblər.
Tədbir Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAID) arasında saziş proqramı çərçivəsində baş tutub.

Working Meeting with Representatives of Ministry of Justice and Agencies Operating within Its System
On October 4, 2022, the Public Defender’s Office organized a round table for the Ministry of Justice and the agencies operating within its system.
During the meeting, First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze spoke about the mandate and specifics of the activity of the Public Defender’s Office. The meeting participants also discussed issues of strategic communication and cooperation with the Public Defender’s Office.
The round table was attended by high officials from the General Inspectorate LEPL, Public Registry LEPL, Service Development Agency LEPL, National Enforcement Bureau LEPL, House of Justice LEPL and their services, as well as the Special Penitentiary Service.