Beynəlxalq Tolerantlıq Günü - 2023
16 noyabr 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Xalq Müdafiəçisi yanında Tolerantlıq Mərkəzi və Gürcüstanın Birləşmiş Millətlər Təşkilatı Assosiasiyası ilə birlikdə Beynəlxalq Tolerantlıq Gününə həsr olunmuş tədbir keçirmişdir.
Xalq Müdafiəçisi salamlama nitqində Gürcüstanda dini etiqad azadlığının və vətəndaş inteqrasiyasının əsas tendensiyaları, çağırışları və nailiyyətləri barədə danışıb.
USAID-Gürcüstan Demokratiya, Hüquqlar və İdarəetmə Bürosunun nümayəndəsi Tamar Sirbiladze də çıxış edib.
Tolerantlıq Mərkəzinin “Gürcüstanda Dini Etiqad Azadlığı – 30 il” hesabatını mərkəzin rəhbəri Beka Mindiaşvili təqdim edib.
Qurtuluş Ordusunun nümayəndəsi Rezo Baxtadze Gürcüstanda Xilas Ordusunun yaradılmasının 30 illiyi ilə bağlı danışıb.
Ənənəvi olaraq tolerantlıq tərəfdarlarının mükafatlandırılması mərasimi keçirilib, burada Etnik Azlıqlar Şurasının dəstəkçi mükafatı Avropa İttifaqının Gürcüstandakı Monitorinq Missiyasının rəhbəri Dimitrios Karabalisə, Dinlər Şurasının mükafatı professor Arçil Metreveliyə təqdim edilib. Gürcüstan Universitetinin Dini Etiqad Azadlıqları İnstitutunun direktoru və Tolerantlıq Mərkəzi mükafatı 2023-cü ildə şəhərdə tolerant mühitin yaradılması üçün çox iş görən Tbilisi Mural Festivalına təqdim edib.
Tədbirdə Gürcüstan parlamentinin, hökumət və dövlət qurumlarının, səfirliklərin, beynəlxalq və yerli qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Beynəlxalq Tolerantlıq Günü ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin “Müxtəliflikdə birlik” proqramının dəstəyi ilə keçirilib.

International Day for Tolerance - 2023
On November 16, 2023, Public Defender Levan Ioseliani, together with the Tolerance Center of the Public Defender and the UN Association of Georgia, held an event dedicated to the International Day for Tolerance.
In his welcoming speech, the Public Defender talked about the main trends, challenges and achievements in areas of religious freedom and civil integration in Georgia.
Tamar Sirbiladze, a representative of the USAID GeorgiaDemocracy, Rights and Governance Office, also delivered a speech.
The Tolerance Center report on “Freedom of Religion in Georgia - 30 Years” was presented by the head of the center, Beka Mindiashvili.
Rezo Bakhtadze, a representative of the Salvation Army, spoke about the 30th anniversary of the establishment of the Salvation Army in Georgia.
Traditionally, an award ceremony of advocates of tolerance was held, where the award of the Council of Ethnic Minorities was presented to Dimitrios Karabalis, Head of the European Union Monitoring Mission in Georgia, the award of the Council of Religions was given to Prof. DR. Archil Metreveli, Head of the Institute for Religious Freedom at the University of Georgia, while the Tolerance Center awarded the Tbilisi Mural Fest, which did a great job in the city in 2023 to create a tolerant environment.
The event was attended by representatives of the Parliament, Government and state agencies, as well as embassies, international and local non-governmental organizations.
The International Day for Tolerance was held with the support of the USAID Unity Through Diversity Program.