Məktəb şagirdlərinin Xalq Müdafiəçisinin Aparatına səfəri
27 oktyabr 2022-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı Tbilisi dövlət məktəblərindən on beş şagirdi qəbul etdi. Görüş çərçivəsində Xalq Müdafiəçisinin müavini Giorgi Burcanadze şagirdləri insan hüquq və azadlıqlarının əsas prinsipləri, Xalq Müdafiəçisinin mandatı və Aparatın strukturu ilə tanış edib.
Xalq Müdafiəçisinin fəaliyyət formaları və müxtəlif sahələrdə qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub. Yetkinlik yaşına çatmayanların hüquqlarının pozulmasının təhlükələri, aparata müraciət etmək imkanları vurğulanıb. Bundan əlavə, söhbətdə insan hüquqlarının maarifləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən fəaliyyətlərə də toxunulub.
Görüşün sonunda Giorgi Burcanadze şagirdlərin onlar üçün vacib olan insan haqları məsələsi ilə bağlı suallarını cavablandırıb.
Görüş Gürcüstanın ABŞ Hökuməti Mübadilə Proqramları İştirakçıları Assosiasiyası (EPAG) tərəfindən təşkil olunub.

On October 27, 2022, the Public Defender’s Office hosted fifteen students of Tbilisi public schools. Within the framework of the meeting, Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze informed the students of the basic principles of human rights and freedoms, the mandate of the Public Defender and the structure of the Public Defender’s Office.
The forms of Public Defender’s activity and the challenges in different fields were discussed. The dangers of violation of children’s rights and the possibility of applying to the Office for help were also emphasized. In addition, the conversation touched upon the activities carried out in the field of human rights education.
At the end of the meeting, Giorgi Burjanadze answered the students' questions about the human rights most important to them.