Xalq Müdafiəçisi Gürcüstan Pensiyaçılar İttifaqı ilə əməkdaşlıq memorandumunu yeniləyib
31 oktyabr 2023-cü ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstan Pensiyaçılar İttifaqı ilə əməkdaşlıq memorandumunu yenilədi.
Memoranduma əsasən, aparat yaşlıların hüquqlarının müdafiəsinin təşviqi istiqamətində tədbirlərin təşkilində və müxtəlif məsələlərdə Pensiyaçılar İttifaqı ilə sıx əməkdaşlıq edir.
Yaşlıların hüquqlarının müdafiəsi və həyata keçirilməsinin təşviqi Xalq Müdafiəçisinin prioritet vəzifələrindən biridir. Parlamentin illik hesabatlarında yaşlıların hüquqi vəziyyətinin nəzərdən keçirilməsinə ayrıca fəsil ayrılır, burada mövcud problemlər, o cümlədən uzunmüddətli qayğı müəssisələrinin monitorinqi və aparat tərəfindən araşdırılan müxtəlif işlərin nəticələri qeyd olunur.

Public Defender Renewes Memorandum of Cooperation with Georgian Union of Pensioners
On October 31, 2023, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani renewed the memorandum of cooperation with the Georgian Union of Pensioners.
According to the memorandum, the Office closely cooperates with the Union of Pensioners in terms of organization of measures to promote the protection of the rights of older persons and in other areas.
It is one of the priorities of the Public Defender to promote the protection and realization of the rights of older persons. In the annual parliamentary reports, a separate chapter is devoted to the rights situation of older persons, describing problems existing in the mentioned direction and providing results of the monitoring of long-term care institutions and various cases studied by the Office.