Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün yaşlıların hüquqlarına dair təlim
28-29 mart 2023-cü il tarixlərində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün maarifləndirmə təlimi keçirilmişdir.
Təlimdə ekspertlər Natia Fartsxaladze və Amiran Dateşidze Gürcüstanda qocalıq və bununla bağlı bu prosesin çətinlikləri haqqında danışıblar. Təlim çərçivəsində ahılların hüquqi vəziyyəti, qayğı müəssisələrinin hüquqi tənzimlənməsi və monitorinqin həyata keçirilməsi metodologiyası ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub. Ekspertlər yerli və beynəlxalq standartları və təcrübələri nəzərdən keçiriblər. Təlim iştirakçıların fəal iştirakı və müzakirə rejimində keçib.
Tədbir “Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAID) arasında Qrant Sazişinin USAID-PDO Tərəfdaşlıq Proqramı” tərəfindən dəstəklənib.

Training for Employees of Public Defender's Office on Rights of Older Persons
On March 28-29, 2023, an awareness-raising training was held for the employees of the Public Defender’s Office.
At the training, experts Natia Partskhaladze and Amiran Dateshidze talked about the situation of older persons in Georgia and the challenges related to this process. The rights situation of older persons, legal regulation of care institutions and issues related to the monitoring methodology were discussed during the training. Experts reviewed local and international standards and practices. The training took place in the discussion mode, with active participation of the participants.
The event was carried out with the support of the USAID-PDO partnership programme of the grant agreement between the Public Defender’s Office and the United States Agency for International Development (USAID).