Xalq Müdafiəçisi baş prokurorla görüşüb
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani baş prokuror İrakli Şotadze ilə görüşüb və gələcək əməkdaşlığın istiqamətləri barədə danışıb.
Giriş iclasında qurumlar arasında əməkdaşlığın əhəmiyyəti, format və əlaqələndirmə mexanizmləri müzakirə edilib, cinayət-hüquq siyasəti, qabaqlayıcı tədbirlərin tətbiqi təcrübəsi, qadınlara qarşı zorakılıq və qadın qətli, yetkinlik yaşına çatmayanlarla bağlı ədalət mühakiməsi, prokurorların ixtisaslaşması və digər məsələlər diqqətə çatdırılıb.
Xalq Müdafiəçisi ümidvar olduğunu bildirib ki, gələcək əməkdaşlıq və onun çərçivəsində nəzərdə tutulan birgə tədbirlər bir tərəfdən zərərçəkmişlərin, digər tərəfdən isə təqsirləndirilən və məhkum edilmiş şəxslərin hüquqi vəziyyətinin yaxşılaşdırılması istiqamətində real nəticələr verəcək.
İclasda həmçinin Xalq Müdafiəçisinin müavinləri Tamar Qvaramadze və Elene Quduşauri, baş prokurorun müavini Natia Merebaşvili, İnsan Hüquqlarının Müdafiəsi Departamentinin rəhbəri Salome Şengelia iştirak ediblər.

Public Defender Meets with Prosecutor General
Public Defender of Georgia Levan Ioseliani met with Prosecutor General of Georgia Irakli Shotadze and talked about the directions of future cooperation.
The topics discussed at the introductory meeting included coordination mechanisms, format and importance of cooperation between the agencies, criminal justice policy, the practice of the use of measures of restraint, violence against women and femicide, juvenile justice, specialization of prosecutors and other issues.
The Public Defender expressed his hope for the future cooperation and joint measures planned within its framework to bring tangible results in the direction of improving the rights situation of victims on the one hand, and the accused and convicted on the other hand.
The meeting was also attended by Tamar Gvaramadze and Elene Ghudushauri, Deputies of the Public Defender, Natia Merebashvili, Deputy Prosecutor General, and Salome Shengelia, Head of the Human Rights Department.