Xalq Müdafiəçisi Ambrolauridə Vətəndaş Cəmiyyəti Nümayəndələrini qəbul edir
9 iyul 2025-ci ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Ambrolauridə yeni açılan ofisində vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələrini qəbul etdi.
Tədbirdə Xalq Müdafiəçisi və onun aparatının nümayəndələri görüş iştirakçılarını Gürcüstanda insan hüquq və azadlıqlarının qarşısında duran vəzifələrlə tanış ediblər. Levan İoseliani Xalq Müdafiəçisinin parlament hesabatının əsas nəticələri və tövsiyələri, o cümlədən Şovi faciəsinin araşdırılması materiallarının öyrənilməsi nəticəsində məruzədə əksini tapan tövsiyələr, qadınların və ailə daxili zorakılığının üzləşdiyi problemlər, ifadə və sərbəst toplaşma azadlığı, birləşmək azadlığı və digər aktual məsələlər barədə danışıb.
Xalq Müdafiəçisi vətəndaş sektoru ilə əməkdaşlığın vacibliyini vurğulamış və ümidvar olduğunu bildirmişdir ki, yeni açılan regional ofis sayəsində regionda insan hüquqlarının səmərəli müdafiəsi məqsədilə Raça-Leçxumi və Aşağı Svanetidə fəaliyyət göstərən qeyri-hökumət təşkilatları ilə əməkdaşlıq daha da dərinləşəcəkdir.

On July 9, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, hosted civil society representatives in his newly opened office in Ambrolauri.
The Public Defender and representatives of his office introduced the meeting participants to the challenges facing human rights and freedoms in Georgia. Levan Ioseliani spoke about the main findings and recommendations of the Public Defender’s parliamentary report, including the recommendations reflected in the report as a result of studying the materials of the Shovi tragedy investigation, the challenges facing women and domestic violence, freedom of expression and assembly, freedom of association, and other topical issues.
The Public Defender emphasized the importance of cooperation with the civil sector and expressed hope that, thanks to the newly opened regional office, cooperation with non-governmental organizations operating in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti would be further deepened for the purpose of effective protection of human rights in the region.