Hüquq-mühafizə orqanları ilə qarşılıqlı əlaqə zamanı həssas qrupların hüquqlarının təşviqi üzrə təlim
25-27 oktyabr 2022-ci il tarixlərində hüquq eksperti Londa Toloraya Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün hüquq-mühafizə orqanları ilə qarşılıqlı əlaqələr zamanı həssas qrupların hüquqlarının təşviqi məsələləri ilə bağlı təlim keçirdi.
Şərqi və Qərbi Gürcüstan bölmələrinin, eləcə də aparatın müxtəlif tematik şöbələrinin əməkdaşlarının iştirak etdiyi iclaslarda qeyri-düzgün rəftar faktının müəyyən edilməsi vasitələri, iddia edilən dələduzluq faktlarının araşdırılmasının əsas aspektləri və polis əməkdaşları tərəfindən şəxsi məlumatların işlənməsi məsələləri müzakirə edilib. Xalq Müdafiəçisi Aparatının Ədliyyə Departamentinin rəisi Qvantsa Çxaidze cinayət mühakiməsi sahəsində problemlərə Xalq Müdafiəçisinin reaksiya mexanizmləri və praktikasını təqdim edib.

Training on Promoting Rights of Vulnerable Groups during Interaction with Law Enforcement Agencies
On October 25-27, 2022, legal expert Londa Toloraia conducted a training for the employees of the Public Defender's Office on promoting the rights of vulnerable groups during interaction with law enforcement agencies.
At the meetings, which were attended by the employees of the Eastern and Western Georgia Divisions, as well as various thematic departments of the Office, the tools for establishing the cases the ill-treatment, main aspects of interviewing alleged victims and personal data processing by police officers were discussed. Gvantsa Chkhaidze, Head of the Department of Justice of the Public Defender's Office, introduced the Public Defender's response mechanisms and practices relating to the problems in the area of criminal justice.
The event was held within the USAID-PDO partnership programme of the grant agreement between the Public Defender’s Office and the United States Agency for International Development (USAID).