Xalq müdafiəçisi Covid 19-a yoluxma zamanı hava limanında sərnişinləri qarşılama/bölmə proseduru ilə tanış oldu
20 iyul 2020-ci il tarixində Gürcüstanın xalq müdafiəçisi Nino Lomcaria və xalq müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze Tbilisi hava limanında yeni Covid-19 infeksiyası şəraitində Amsterdamdan gələn Gürcüstan vətəndaşlarının görüşündə iştirak etdilər və onların paylanması prosedurları ilə tanış oldular.
Gürcüstan Daxili İşlər nazirinin müavini Nino Tsatsiaşvili, Polis Patrul İdarəsinin rəisi Vaja Siradze və Sərhəd İdarəetmə və Koordinasiya Baş İdarəsinin nümayəndələri geri qayıdan sərnişinlərin pasport nəzarəti, karantinə və özünütəcridetməyə keçirmə, termoskrininq və digər yoxlama prosedurları haqqında xalq müdafiəçisinə məlumat verdilər; Milli Xəstəliklərə Nəzarət Mərkəzinin işinin xüsusiyyətləri və məcburi sənədlər.

Public Defender Observes Procedure of Meeting/Allocating Passengers at Airport in Case of Detection of COVID-19
On July 20, 2020, at the Tbilisi airport, Public Defender Nino Lomjaria and First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze observed the procedure of meeting/allocating the Georgian citizens arriving from Amsterdam in the context of COVID-19.
Nino Tsatsiashvili, Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Vazha Siradze, Head of the Patrol Police Department and representatives of the Main Division of Border Management and Coordination informed the Public Defender of the procedures of passport control, placement of passengers in quarantine and self-isolation, thermo-screening, etc; the Public Defender has also been briefed on the specifics of the work of the National Center for Disease Control and the documentation that are mandatory to be filled in.