Milli Məclisdə Uşaq Hüquqlarının Müdafiəsi Daimi Şurasının və Xalq Müdafiəçisi Aparatının iş iclası
11 və 12 fevral 2023-cü il tarixlərində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə Uşaq Hüquqlarının Müdafiəsi üzrə Daimi Parlament Şurasının üzvləri arasında işgüzar görüş keçirilib.
İclasda Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri uşaqlara qarşı zorakılıq, yoxsulluq, alternativ qayğı, de-institutlaşma prosesinin gedişi, təhsil hüququ, uşaqlar və onların ailələri üçün dəstək proqramlarına ehtiyacdan danışıb, təşkilatın üzvlərinə təqdim ediblər. Şura ölkədə uşaq hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində idarənin nəzarət fəaliyyətinin nəticələrini və Xalq Müdafiəçisinin verdiyi tövsiyələri təqdim ediblər.
Öz növbəsində Uşaq Hüquqlarının Müdafiəsi üzrə Daimi Parlament Şurasının sədri cənab Davit Sergeenko Şuranın fəaliyyət metodologiyası barədə məlumat verib.
İşçi görüş müzakirə formatında keçirilib, burada digər məsələlərlə yanaşı gələcək əməkdaşlıq məsələləri də müzakirə olunub.

Working Meeting between Public Defender’s Office and Permanent Parliamentary Council for the Protection of Children's Rights
On February 11 and 12, 2023, a working meeting was held between representatives of the Public Defender’s Office and the Permanent Parliamentary Council for the Protection of Children's Rights.
Representatives of the Public Defender talked about violence against children, poverty, alternative care, progress in deinstitutionalization process, right to education and importance of support programmes for children and their families. They also presented the results of the monitoring activities in the direction of children's rights and the recommendations issued by the Public Defender.
On his part, the Chairman of the Permanent Parliamentary Council for the Protection of Children's Rights, Mr. Davit Sergeenko, spoke about the methodology of the Council's activities.
The working meeting was held in the discussion format, during which, among other issues, the parties talked about future cooperation.