სახალხო დამცველი თბილისის სხვადასხვა სკოლების მოსწავლეებს შეხვდა
2023 წლის 30 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი თბილისის სხვადასხვა სკოლების მოსწავლეებს შეხვდა და ინსტიტუციის არსი და მანდატი გააცნო. ისაუბრა სახალხო დამცველის როლზე ადამიანის უფლებების დაცვის საქმეში და ადამიანის უფლებათა განათლების მნიშვნელობაზე სასკოლო გარემოში.
სახალხო დამცველმა ბავშვების კითხვებსაც უპასუხა, რომელიც მის საქმიანობას და პრიორიტეტებს ეხებოდა, მოსწავლეები განსაკუთრებით ბავშვის უფლებებით დაინტერესდნენ.
შეხვედრა ამერიკის მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაციის (EPAG) მხარდაჭერით გაიმართა.

Public Defender Meets with Students of Various Schools of Tbilisi
On May 30, 2023, Public Defender Levan Ioseliani met with students of various schools of Tbilisi and spoke about the essence and mandate of the institution, the role of the Public Defender in the protection of human rights and the importance of human rights education in the school environment.
The Public Defender also answered children's questions related to the activities and priorities of the Public Defender. Students showed particular interest in the rights of the child.
The meeting was held with the support of the US Government Exchange ProgramAlumniAssociationofGeorgia (EPAG).