სახალხო დამცველი ზვიად კორძაძეს შეხვდა
2019 წლის 13 სექტემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია და სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე ადვოკატ ზვიად კორძაძეს შეხვდნენ და თიბისი ბანკის დამფუძნებლების მამუკა ხაზარაძისა და ბადრი ჯაფარიძის წინააღმდეგ მიმდინარე სისხლის სამართლის საქმე განიხილეს.
შეხვედრაზე ადვოკატმა სახალხო დამცველს საქმის სამართლებრივი დეტალები გააცნო და საქმეში არსებულ პროცედურულ დარღვევებზე ისაუბრა. სახალხო დამცველმა სისხლის სამართლის საქმის მიმდინარეობაზე დაკვირვებისა და საქმის შესწავლის შესახებ მზადყოფნა გამოთქვა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ სახალხო დამცველის აპარატის სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების დეპარტამენტის თანამშრომლები.

Public Defender Meets with Zviad Kordzadze
On 13 September 2019, Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze met with lawyer Zviad Kordzadze to discuss the criminal case against TBC Bank founders Mamuka Khazaradze and Badri Japaridze.
At the meeting, the lawyer spoke about the legal details and procedural violations in the case. The Public Defender expressed her readiness to observe and study the criminal case.
The meeting was also attended by the representatves of the Department of Criminal Justice of the Public Defender's Office.