სახალხო დამცველის აპარატის თანამშრომლებმა დასავლეთ საქართველოს მუნიციპალიტეტების წარმომადგენლებთან შეხვედრები
2022 წლის 20 და 21 ოქტომბერს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის თანამშრომლებმა შეხვედრები გამართეს დასავლეთ საქართველოს 19 მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლებთან.
ქუთაისსა და ზუგდიდში გამართულ შეხვედრებზე სამოქალაქო, პოლიტიკური, ეკონომიკური, სოციალური და კულტურული უფლებების დაცვის დეპარტამენტის უფროსმა ლიკა წიკლაურმა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლებს სახალხო დამცველის მიერ - სათანადო საცხოვრისის, საკვებზე ხელმისაწვდომობის, ხანდაზმულ პირთა და ეკონომიგრანტთა უფლებებთან დაკავშირებით შემუშავებული რეკომენდაციები გააცო, რომლებიც ადამიანის უფლებათა და თავისუფლებათა მდგომარეობის შესახებ 2021 წლის საპარლამენტო ანგარიშში არის ასახული. დისკუსიებზე ერთად იმსჯელეს აღნიშნული მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის გზებზე.
ღონისძიება საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატსა და ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) შორის შეთანხმების პროგრამის ფარგლებში გაიმართა.

Employees of Public Defender’s Office Hold Meetings with Representatives of Western Georgia Municipalities
On October 20 and 21, 2022, the employees of the Public Defender’s Office held meetings with representatives of 19 municipalities of Western Georgia.
At the meetings held in Kutaisi and Zugdidi, the Head of the Department of Civil, Political, Economic, Social and Cultural Rights, Lika Tsiklauri, presented recommendations developed by the Public Defender relating to the rights of older persons and economic migrants, access to food and adequate housing, which were included in the 2021 Parliamentary Report on the Situation of Human Rights and Freedoms. The meeting participants spoke about challenges in the mentioned directions and solutions.