სახალხო დამცველი ბელგიის სამეფოს საგარეო საქმეთა, ევროპის საქმეთა და საგარეო ვაჭრობის, ფედერალური კულტურული ინსტიტუტების მინისტრს შეხვდა
2023 წლის 23 აგვისტოს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ბელგიის სამეფოს საგარეო საქმეთა, ევროპის საქმეთა და საგარეო ვაჭრობის, ფედერალური კულტურული ინსტიტუტების მინისტრს აჯა ლაბიბის შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს ქვეყანაში ადამიანის უფლებების დაცვის თვალსაზრისით არსებულ მთავარ გამოწვევებზე, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფ ხაზთან მცხოვრები მოსახლეობის უფლებების დაცვის მდგომარეობაზე, უმცირესობათა უფლებებსა და გამოხატვის თავისუფლებაზე. ისაუბრეს ასევე ევროკომისიის 12 რეკომენდაციის შესრულების საკითხებსა და საქართველოს სახალხო დამცველის როლზე ამ პროცესში.
ბელგიის სამეფოს საგარეო საქმეთა, ევროპის საქმეთა და საგარეო ვაჭრობის, ფედერალური კულტურული ინსტიტუტების მინისტრი საქართველოში ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტითიმყოფება.

Public Defender Meets with Minister of Foreign Affairs, European Affairs and Foreign Trade, and the Federal Cultural Institutions of the Kingdom of Belgium
On August 23, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Hadja Lahbib, Minister of Foreign Affairs, European Affairs and Foreign Trade and the Federal CulturalInstitutions of the Kingdom of Belgium.
The topics discussed at the meeting inlcuded the main challenges in terms of human rights protection in the country, the protection of the rights of the population living in the occupied territories and along the dividing line, the rights of minorities and freedom of expression, as well as the implementation of the 12 recommendations of the European Commission and the role of the Public Defender of Georgia in this process.
The Minister of Foreign Affairs, European Affairs and Foreign Trade and the Federal CulturalInstitutions of the Kingdom of Belgium is on a two-day official visit to Georgia.