შეხვედრა გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ეკონომიკისა და კლიმატის ფედერალური სამინისტროს სახელმწიფო მდივანთან
2023 წლის 21 ივნისს საქართველოს სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე თამარ გვარამაძე გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ეკონომიკისა და კლიმატის ფედერალური სამინისტროს სახელმწიფო მდივანს სვენ გიგოლდს და სამინისტროს მრჩეველს საქართველოს საკითხებში ფრანცისკა ალარიხს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოს ადამიანის უფლებების დაცვის თვალსაზრისით არსებულ მდგომარეობაზე, უმცირესობების წინაშე მდგარ გამოწვევებზე, სოციალურ-ეკონომიკურ უფლებებზე და სიძულვილის ენის პრობლემაზე.
ასევე, თამარ გვარამაძემ სტუმრებს სახალხო დამცველის აპარატის მანდატი და აპარატის პრიორიტეტები გააცნო.

Meeting with State Secretary of Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action of Federal Republic of Germany
On June 21, 2023, Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, met with Sven Giegold, State Secretary of the Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action of the Federal Republic of Germany, and Frau Franziska Alarich, Adviser on Georgian Issues at the Ministry for Economic Affairs and Climate Action of the Federal Republic of Germany.
The parties talked about the current situation of human rights in Georgia, challenges faced by minorities, socio-economic rights and the issue of hate speech.
Tamar Gvaramadze also introduced the mandate and priorities of the Public Defender's Office to the guests.