შეხვედრა ლიეტუვის რესპუბლიკის ელჩთან
2021 წლის 11 ოქტომბერს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია და სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე ლიეტუვის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში ანდრიუს კალინდრას შეხვდნენ.
შეხვედრაზე ქვეყანაში ადამიანის უფლებების დაცვის თვალსაზრისით არსებული ზოგადი მდგომარეობა განიხილეს, ისაუბრეს დემოკრატული ინსტიტუტების გაძლიერების მნიშვნელობაზე და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზეც შეთანხმდნენ.
სახალხო დამცველმა მადლობა გადაუხადა ელჩს იმ დიდი მხარდაჭერისთვის, რომელსაც ლიეტუვის რესპუბლიკა მუდმივად უწევს საქართველოს ერთი მხრივ ქვეყნის შიგნით დემოკრატიული ღირებულებების დამკვიდრების საქმეში და ასევე ევროინტეგრაციის პროცესში.

Meeting with Ambassador of Republic of Lithuania
On October 11, 2021, Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to Georgia, Andrius Kalindra.
General human rights situation, importance of strengthening democratic institutions and plans for future cooperation were discussed at the meeting.
The Public Defender thanked the Ambassador for the great support that the Republic of Lithuania has consistently provided to Georgia in establishing democratic values ​​within the country and in the process of European integration.