საქართველოს სახალხო დამცველი ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება ამერიკის შეერთებულ შტატებში
საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია 29 ნოემბრიდან 3 დეკემბრის ჩათვლით ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება ამერიკის შეერთებულ შტატებში, სადაც შეხვედრებს გამართავს სახელმწიფო დეპარტამენტში, კონგრესსა და სენატში. დაგეგმილია ასევე შეხვედრები საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის (IRI), ეროვნული ფონდი დემოკრატიისთვის (NED), ფრიდომ ჰაუსისა და ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) წარმომადგენლებთან.
სახალხო დამცველი მაღალი რანგის შეხვედრებზე თავისი მანდატის ფარგლებში მიმოიხილავს საქართველოში ადამიანის უფლებათა მდგომარეობას და დემოკრატიულ პროცესებს.

Public Defender of Georgia Arrives in U.S. for Official Visit
Public Defender Nino Lomjaria is paying an official visit to the United States of America from November 29 to December 3, where she will hold meetings at the U.S. Department of State, Congress and Senate. Meetings are also scheduled with representatives of the International Republican Institute (IRI), National Endowment for Democracy (NED), Freedom House and United States Agency for International Development (USAID).
Within the framework of her mandate, the Public Defender will review the human rights situation and democratic processes of Georgia at the high-level meetings in the United States of America.