საქართველოს სახალხო დამცველის ოფიციალური ვიზიტი სტრასბურგში
2023 წლის 22-24 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ოფიციალური ვიზიტით სტრასბურგში მიემგზავრება, სადაც მაღალი რანგის შეხვედრებს გამართავს.
სახალხო დამცველი ინფორმაციას მიაწვდის საქართველოში ადამიანის უფლებების მდგომარეობის შესახებ, ასევე განიხილავს კანდიდატის სტატუსის მისაღებად ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების პროცესს.
შეხვედრები გაიმართება ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისართან დუნია მიატოვიჩთან, წამების პრევენციის კომიტეტთან (CPT), ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილებების აღსრულების დეპარტამენტთან, სოციალური უფლებების ევროპულ კომიტეტთან (ECSR), ადამიანის უფლებათა და კანონის უზენაესობის გენერალურ დირექტორატთან (DGI), რასიზმისა და შეუწყნარებლობის წინააღმდეგ ევროპულ კომისიასთან (ECRI) და ადამიანის უფლებათა დაცვის საკითხებზე მომუშავე სხვა მაღალი თანამდებობის მქონე პირებთან.

Public Defender’s Official Visit to Strasbourg
On May 22-24, 2023, Georgian Public Defender Levan Ioseliani will pay an official visit to Strasbourg, where he will hold high-level meetings.
The Public Defender will review the situation of human rights in Georgia and the implementation of obligations for receiving candidate status.
Meetings are scheduled with the Commissioner for Human Rights of the Council of Europe, Dunja Mijatović, the Committee for the Prevention of Torture (CPT), the Department for the Execution ofJudgments of the European Court of Human Rights, the European Committee of Social Rights (ECSR), the Directorate General Human Rights and Rule of Law (DGI), the European Commission against Racism and Intolerance (ECRI) and other high-ranking officials working on human rights issues.