სახალხო დამცველის აპარატის თანამშრომელს ღირსების ორდენი გადასცეს
2023 წლის 10 დეკემბერს, ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო დღეს, სახალხო დამცველის ლევან იოსელიანის წარდგინებით აპარატის თანამშრომელს ანნა ჩუბინიძეს საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ღირსების ორდენი მიანიჭა. ორდენი ანნა ჩუბინიძეს საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა გადასცა.
ანნა ჩუბინიძე 1992 წლის 12 აგვისტოდან მუშაობდა საქართველოს რესპუბლიკის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნებათშორისი ურთიერთობის კომიტეტში, რომელიც მოგვიანებით, 1996 წლის 16 მაისს, „საქართველოს სახალხო დამცველის შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონის მიღების შემდეგ - საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატად ჩამოყალიბდა. ამდენად, ქალბატონ ანნას ადამიანის უფლებათა დაცვის სფეროში მუშაობის 31 წლიანი, ხოლო საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატში მუშაობის 27 წლიანი გამოცდილება აქვს. მისი უშუალო ჩართულობითა და მონაწილეობით ათეულობით ადამიანის უფლება იქნა აღდგენილი.
საქართველოს სახალხო დამცველის მთელი აპარატი ვულოცავთ ქალბატონ ანნას ამ ღირსშესანიშნავ დღეს და მასთან ერთად ვიზიარებთ, როგორც პირადად მისი შრომისა და ღვაწლის აღიარებას, ასევე სახალხო დამცველის აპარატის მუშაობის დაფასების სიხარულს.

Employee of Public Defender’s Office Awarded Order of Honor
On December 10, 2023, on the Human Rights Day, President Salome Zurabishvili awarded Ana Chubinidze, an employee of the Public Defender’s Office, the Order of Honor on the recommendation of the Public Defender Levan Ioseliani. The order was presented to Ana Chubinidze by Shalva Papuashvili, Chairman of the Parliament of Georgia.
From August 12, 1992, Ana Chubinidze had been working in the Committee for Human Rights and Interethnic Relations of the Republic of Georgia, which later, on May 16, 1996, after the adoption of the Organic Law of Georgia on the Public Defender of Georgia, was established as the Public Defender’s Office of Georgia. Thus, Ms. Ana has 31 years of work experience in the field of protection of human rights, and 27 years of work experience in the Public Defender’s Office of Georgia. With her personal involvement and participation, the rights of dozens of people have been restored.
The entire Office congratulates Ms. Anna on this remarkable day and we share the recognition of her work and merits, as well as the joy of appreciation of the work of the Public Defender’s Office.