სახალხო დამცველის შეხვედრა მოსწავლეებთან
2025 წლის 13 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა ადამიანის უფლებათა დაცვის მნიშვნელობასა და სახალხო დამცველის აპარატის მანდატზე ისაუბრა გოგიტა კიკნაძის სახელობის თბილისის №182 საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან.
ინტერაქტიულ შეხვედრაზე მოსწავლეები ქვეყანაში ადამიანის უფლებათა დაცვის მდგომარეობით დაინტერესდნენ. მათ შორის, განიხილეს პენიტენციურ დაწესებულებებში არსებული ვითარება, გენდერული თანასწორობის საკითხები, ეთნიკური უმცირესობების უფლებები, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ მოქალაქეთა უფლებრივი მდგომარეობა. ასევე დაინტერესდნენ იმ გამოწვევებით, რომელსაც სახალხო დამცველის აპარატი თავისი საქმიანობის განხორციელების პროცესში აწყდება.
შეხვედრა სახალხო დამცველის აპარატის ადამიანის უფლებათა სწავლების დეპარტამენტის ორგანიზებით გაიმართა.

Public Defender's Meeting with Students
On May 13, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, spoke about the importance of human rights protection and the mandate of the Public Defender's Office at the meeting with students of Gogita Kiknadze Tbilisi Public School No. 182.
At the interactive meeting, the students showed interest in the state of human rights protection in the country. Among other things, they discussed the current situation in penitentiary institutions, issues of gender equality, the rights of ethnic minorities, and the rights of citizens living in the occupied territories. They also showed interest in the challenges that the Public Defender's Office faces in the process of carrying out its activities.