სახალხო დამცველმა რუსთავის N6 პენიტენციური დაწესებულება მოინახულა
2023 წლის 14 მარტს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი რუსთავის N6 (პატიმრობისა და განსაკუთრებული რისკის თავისუფლების აღკვეთის) პენიტენციურ დაწესებულებაში იმყოფებოდა.
სახალხო დამცველი დეტალურად გაეცნო დაწესებულების საცხოვრებელ პირობებს და ინფრასტრუქტურას; მათ შორის, პატიმართა განთავსების საკნებში, დეესკალაციის ოთახებში, საერთო სარგებლობის საშხაპეებში, სასეირნო ეზოებსა თუ ხანგრძლივი პაემნების სივრცეებში არსებულ მდგომარეობას. გაესაუბრა პატიმრებს და მოისმინა მათი პრობლემები. ასევე, შეხვდა დაწესებულების დირექტორსა და ადმინისტრაციას.

On March 14, 2023, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani visited Rustavi Penitentiary Establishment No. 6 (Pre-trial and High-Risk Penitentiary Establishment).
The Public Defender checked the living conditions and infrastructure of the establishment in detail, including the situation in the cells, de-escalation rooms, showers, yards and meeting spaces. He talked to prisoners and listened to their problems. He also met the director and representatives of the administration of the establishment.