საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატმა ტაჯიკეთის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციას უმასპინძლა
2025 წლის 8-12 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატმა ტაჯიკეთის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციას უმასპინძლა.
შეხვედრაზე სახალხო დამცველის მოადგილემ ირინე ჩიხლაძემ და სახალხო დამცველის გენდერის დეპარტამენტის წარმომადგენელმა გვანცა ხარატიშვილმა სტუმრებს საქართველოს სახალხო დამცველის მანდატი, აპარატის მუშაობის, მათ შორის, ინდივიდუალური განცხადებების შესწავლისა და სისტემური გამოწვევების გამოვლენის სპეციფიკა გააცნეს. ისაუბრეს ასევე, ძალადობისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა მომსახურების დაწესებულებების მონიტორინგის მეთოდოლოგიაზე და მონიტორინგის ანგარიშებში ასახულ ძირითად მიგნებებზე.
ტაჯიკეთის რესპუბლიკის სამთავრობო დელეგაციის საქართველოში ვიზიტის მიზანი ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) წინააღმდეგ საქართველოში არსებული გამოცდილების, სახელმწიფო უწყებების როლისა და საქმიანობის შესახებ ინფორმაციის გაზიარება იყო.
შეხვედრას, რომელიც ეუთოს ორგანიზებით გაიმართა, ასევე ესწრებოდნენ ექსპერტი ქეთევან ხუციშვილი და დუშანბეში ეუთოს პროგრამული ოფისის წარმომადგენლები ფაიზულო ნასიმოვი და ჯამშედ ჰაიდაროვი.

Public Defender's Office of Georgia Hosts Government Delegation from Republic of Tajikistan
On December 8-12, 2025, the Public Defender's Office of Georgia hosted a government delegation from the Republic of Tajikistan.
At the meeting, Irine Chikhladze, Deputy Public Defender, and Gvantsa Kharatishvili, a representative of the Gender Department of the Public Defender’s Office, introduced the guests to the mandate of the Public Defender of Georgia, the specifics of the work of the Office, including the consideration of individual applications and identification of systemic challenges. They also spoke about the methodology for monitoring institutions serving victims of violence and trafficking, and the main findings reflected in the monitoring reports.
The purpose of the visit of the government delegation of the Republic of Tajikistan to Georgia was to share information on the experience of Georgia in combating human trafficking, the role and activities of state agencies.
The meeting, organized by the OSCE, was also attended by expert Ketevan Khutsishvili and representatives of the OSCE Programme Office in Dushanbe, Faizullo Nasimov and Jamshed Haydarov.