სახალხო დამცველმა ქუთაისის N2 პენიტენციურ დაწესებულება მოინახულა
2024 წლის 1 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა ქუთაისის N2 პენიტენციური დაწესებულება მოინახულა, სადაც დაწესებულების დირექტორს და ადმინისტრაციის წევრებს შეხვდა; ასევე, შეხვდა და ესაუბრა მსჯავრდებულებს, მათ შორის, უვადოდ თავისუფლებააღკვეთილ პირებს.
სახალხო დამცველმა დაათვალიერა დაწესებულების საცხოვრებელი და საერთო სივრცეები, სამედიცინო ნაწილი, ვიდეოპაემნების და ციფრული უნივერსიტეტის ოთახები, სადაც ამჟამად ინფრასტრუქტურის განახლება მიმდინარეობს.
სახალხო დამცველის აპარატი ინტენსიურად ატარებს მონიტორინგს პენიტენციურ და სხვა სახის დახურულ დაწესებულებებში.

On February 1, 2024, Public Defender Levan Ioseliani visited Kutaisi Penitentiary Establishment No. 2, where he met the director of the institution and members of the administration; he also met and talked with convicts, including those imprisoned for life.
The Public Defender viewed the residential and common spaces of the institution, the medical part, the rooms for video meetings and the digital university, where the infrastructure is currently being renovated.
The Public Defender’s Office intensively conducts monitoring in penitentiary and other types of closed institutions.