საქართველოს სახალხო დამცველი ვარშავაში ეუთო/ოდირის წარმომადგენლებს შეხვდა
2023 წლის 5 დეკემბერს ოფიციალური ვიზიტით ვარშავაში (პოლონეთში) მყოფი საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ეუთო/ოდირის დირექტორის პირველ მოადგილეს თეა ჯალიაშვილს შეხვდა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ეუთო/ოდირის ადამიანის უფლებათა დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე ენდრიუ გრანდერი და პროექტის ოფიცერი ირინა ივანკივი, დემოკრატიზაციის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე ჯულია გებჰარდი და დემოკრატიზაციის დეპარტამენტის საკანონმდებლო განყოფილების უფროსი ენ-ლიზ შატელენი.
შეხვედრაზე ისაუბრეს ქვეყანაში ადამიანის უფლებათა დაცვის მდგომარეობაზე, საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატსა და ეუთო/ოდირის მჭიდრო და მრავალმხრივ თანამშრომლობაზე, მათ შორის, ქართული კანონმდებლობის ევროპულ სტანდარტებთან შესაბამისობის პროცესზე, რასაც დიდი მნიშვნელობა აქვს საქართველოს დემოკრატიული მიმართულებით განვითარებისა და ევროკავშირში ინტეგრაციისთვის. ხაზი გაუსვეს სახალხო დამცველის კარგ პრაქტიკას, გამოიყენოს მის ხელთ არსებული ყველა სამართლებრივი მექანიზმი და ფორუმი საქართველოში ადამიანის უფლებების დაცვის მხარდასაჭერად.
შეხვედრის დასასრულს სახალხო დამცველმა მადლობა გადაუხადა ეუთო/ოდირს მრავალწლიანი ნაყოფიერი თანამშრომლობისა და მტკიცე მხარდაჭერისთვის.

Public Defender Meets with Representatives of OSCE/ODIHR in Warsaw
On December 5, 2023, Levan Ioseliani. Public Defender of Georgia, during his official visit to Warsaw (Poland), met with Tea Jaliashvili, First Deputy Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR). The meeting was also attended by Andrew Gardner,ODIHR's Deputy Headof the Human RightsDepartment, Iryna Ivankiv, Project Officer, Julia Gebhard, Deputy Head of the Democratization Department, and Anne-Lise Chatelain,Chiefof ODIHR'sLegislativeSupport Unit.
The meeting participants talked about the situation of human rights in the country, close and multilateral cooperation between the Public Defender’s Office of Georgia and the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights, including the process of bringing Georgian legislation into compliance with European standards, which is of great importance for Georgia's democratic development and integration into the European Union. They emphasized the good practice of the Public Defender to use all available legal mechanisms and forums to support the protection of human rights in Georgia.
At the end of the meeting, the Public Defender thanked the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights for many years of fruitful cooperation and strong support.