ადამიანის უფლებათა დაცვის საინფორმაციო დღე რეგიონებში
2018 წლის 10 დეკემბერს ადამიანის უფლებათა დაცვის დღესთან დაკავშირებით საქართველოს სახალხო დამცველის რეგიონული ოფისების თანამშრომლებმა სხვადასხვა თემატური ხასიათის შეხვედრები გამართეს; ასევე, მონაწილეობა მიიღეს სახელმწიფო სტრუქტურებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების მიერ დაგეგმილ ღონისძიებებში.
სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა სკოლის მოსწავლეებთან, სტუდენტებთან, პედაგოგებთან, პრობაციონერებთან, ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან და სამოქალაქო აქტივისტებთან გამართულ შეხვედრებზე სახალხო დამცველის მანდატზე, ბულინგზე, ქალთა მიმართ ძალადობის, ოჯახში ძალადობის, ადრეულ ასაკში ქორწინებისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის თვალსაზრისით რეგიონში არსებულ სხვა გამოწვევებზე ისაუბრეს, მათი გადაჭრის გზებზე იმსჯელეს.
ამ დღესთან დაკავშირებით, საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართა საქართველოს 8 ქალაქის – ზუგდიდის, ოზურგეთის, სამტრედიის, ბათუმის, ბორჯომის, გორის, რუსთავისა და თელავის ცენტრალურ უბნებში, რომლებზეც სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა მოქალაქეებს სახალხო დამცველის მანდატი განუმარტეს, საინფორმაციო ბროშურები და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.

Human Rights Awareness Day in Regions
The Regional Offices of the Public Defender's Office held various thematic meetings and participated in the events planned by state agencies and international organizations in connection with the Human Rights Day on 10 December 2018.
At the meetings held with school children, university students, teachers, probationers, local non-governmental organizations and civil activists, representatives of the Public Defender's Office spoke about the Public Defender's mandate, bullying, violence against women, domestic violence, early marriage and other human rights-related challenges in the regions of Georgia.
In connection with the Human Rights Day, information meetings were held in the central districts of 8 cities of Georgia - Zugdidi, Ozurgeti, Samtredia, Batumi, Borjomi, Gori, Rustavi and Telavi, during which, representatives of the Public Defender provided information about the Public Defender's mandate, distributed information brochures and symbolic gifts.