გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისმა 25 წლის იუბილე მეგობრების კლუბის პრეზენტაციით აღნიშნა
2024 წლის 15 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილემ ირინე ჩიხლაძემ მონაწილეობა მიიღო გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისის საიუბილეო ღონისძიებასა და UNFPA-ს მეგობრების კლუბის პრეზენტაციაში.
ღონისძიებაზე მადლობის სიგელები გადაეცათ იმ უწყებებსა და ორგანიზაციებს, რომლებმაც UNFPA-სთან თანამშრომლობით განსაკუთრებული წვლილი შეიტანეს მოსახლეობისა და განვითარების კაიროს საერთაშორისო კონფერენციის (ICPD) სამოქმედო პროგრამის მიზნების მიღწევასა და პრიორიტეტების განხორციელებაში.
საქართველოს სახალხო დამცველსა და UNFPA-ს საქართველოს ოფისს მრავალი წელია წარმატებული ურთიერთანამშრომლობა აკავშირებთ და აქტიურად განაგრძობენ ერთობლივ მუშაობას იმისთვის, რომ ადამიანი, მისი უფლებები და არჩევანი მუდმივად იდგეს მდგრადი განვითარების ცენტრში.

UNFPA Georgia Celebrates 25th Anniversary with Presentation of Friends Club
On February 15, 2024, Deputy Public Defender Irine Chikhladze participated in the anniversary event of the UNFPA Georgia Office and the presentation of the UNFPA Friends Club.
At the event, certificates of appreciation were given to the agencies and organizations that, in cooperation with UNFPA, made a special contribution to achieving the goals and priorities of the action programme of the Cairo International Conference on Population and Development (ICPD).
The Public Defender of Georgia and UNFPA Georgia have had a successful cooperation for many years and actively continue to work together to ensure that a human, his rights and choices are always at the center of sustainable development.