სახალხო დამცველი მიხეილ სარჯველაძესა და ნიკო თათულაშვილს შეხვდა
2024 წლის 31 იანვარს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარეს მიხეილ სარჯველაძესა და პრემიერ-მინისტრის მრჩეველს ადამიანის უფლებათა დაცვის საკითხებში ნიკო თათულაშვილს შეხვდა.
შეხვედრაზე ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის 2024 წლის სამოქმედო გეგმის შემუშავების პროცესი და გამოკვეთილი პრიორიტეტები განიხილეს.
მხარეებმა თანამშრომლობის გაუმჯობესების შესაძლებლობებსა და ერთობლივი ღონისძიებების განხორციელების საკითხებზე იმსჯელეს.

Public Defender Meets with Mikheil Sarjveladze and Niko Tatulashvili
On January 31, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Mikheil Sarjveladze, Chairman of the Human Rights and Civil Integration Committee of the Parliament of Georgia, and Niko Tatulashvili, Human Rights Advisor to the Prime Minister.
The process of developing the 2024 action plan of the Human Rights and Civil Integration Committee and the identified priorities were discussed at the meeting.
The parties also discussed the possibilities of improving cooperation and implementation of joint measures.