საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატი ახალ შენობაში გადადის
საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატი 2018 წლის 23 ივლისიდან ახალ შენობაში გადადის. ცენტრალური ოფისის ახალი მისამართია – თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი N150.
მოგეხსენებათ, ნინო რამიშვილის N6–ში მდებარე შენობა, რომელშიც სახალხო დამცველის აპარატი იყო განთავსებული, ავარიულ მდგომარეობაში იყო და მასში მუშაობა საფრთხეს უქმნიდა აპარატის თანამშრომელთა ჯანმრთელობას.
საქართველოს მთავრობამ გაითვალისწინა სახალხო დამცველის რამდენიმეწლიანი თხოვნა და აპარატს დროებითი ალტერნატიული ფართის დაქირავების მიზნით დამატებითი თანხა გამოუყო.
მიუხედავად ორგანიზაციის გადასვლასთან დაკავშირებული ტექნიკური სირთულეებისა, სახალხო დამცველის აპარატი შეფერხების გარეშე მიიღებს მოქალაქეთა განცხადებებს და იმუშავებს ცხელი ხაზის რეაგირების ჯგუფი. ცხელი ხაზის ოპერატორთან დაკავშირება კვლავინდებურად, შესაძლებელი იქნება ნომერზე - 1481; ასევე, მოგვმართეთ ელექტრონულ მისამართზეinfo@ombudsman.ge და საფოსტო მისამართზე: დავით აღმაშენებლის გამზირი N150, თბილისი, 0112.

Public Defender’s Office to be Relocated in New Building
The Public Defender’s Office will be located in a new building from July 23, 2018. The central office will be located on Davit Aghmashenebeli Avenue, 150, Tbilisi.
As you are aware, the building on Nino Ramishvili Street, 6, where the Public Defender's Office was located, was damaged and endangered the health of the employees of the Office.
The Government of Georgia took into consideration the several-year request of the Public Defender and allocated additional funds for hiring a temporary alternative space.
Despite the technical difficulties related to the relocation of the organization, the Public Defender's Office will keep receiving citizens' applications without delay; the hotline response team will also keep working. The hotline number will again be 1481 and you can also email us atinfo@ombudsman.ge; our mail address will be: 150, Davit Aghmashenebeli Avenue, Tbilisi, 0112.