Düzgün mənzil təminatı, qidaya çıxış, yaşlıların və ekomiqrantların hüquqlarına dair məlumat görüşü
26 oktyabr 2022-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları Telavidə Şərqi Gürcüstanın 12 bələdiyyəsinin nümayəndələri ilə görüş keçirib.
Məlumat xarakterli görüşdə Mülki, Siyasi, İqtisadi, Sosial və Mədəni Hüquqların Müdafiəsi Departamentinin rəhbəri Lika Tsiklauri müvafiq yaşayış şəraitinin qorunması, qidaya çıxış imkanları, yaşlıların və ekomiqrantların hüquqları haqqında danışıb, müvafiq fəsilləri təqdim edib. Xalq Müdafiəçisinin 2021-ci il parlament hesabatı və bələdiyyə nümayəndələrinə Xalq Müdafiəçisinin hazırladığı tövsiyələri təqdim etdi. Sözügedən istiqamətdə qarşıda duran vəzifələr və onların həlli yolları ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Görüşlərdə Rustavi, Qardabani, Marneuli, Dedoplistskaro, Tetritskaro, Bolnisi, Dmanisi, Saqareco, Axmeta, Kvareli, Gurcaani və Telavi bələdiyyələrinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbir Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi (USAID) arasında saziş proqramı çərçivəsində baş tutub.

Information Meeting on Adequate Housing, Food Access, Rights of Older Persons and Eco-migrants
On October 26, 2022, employees of the Public Defender’s Office held a meeting with representatives of 12 municipalities of Eastern Georgia in the city of Telavi.
At the meeting, Lika Tsiklauri, Head of the Department of Civil, Political, Economic, Social and Cultural Rights, spoke about the protection of the right to adequate housing, access to food, the rights of older persons and eco-migrants, the relevant chapters of the 2021 parliamentary report of the Public Defender and the recommendations developed by the Public Defender’s Office. In addition, a discussion was held relating to the challenges and solutions in the mentioned direction. Representatives of Rustavi, Gardabani, Marneuli, Dedoplistskaro, Tetritskaro, Bolnisi, Dmanisi, Sagarejo, Akhmeta, Kvareli, Gurjaani and Telavi municipalities took part in the meetings.
The event was held within the framework of the agreement program between the Public Defender’s Office and the United States Agency for International Development (USAID).