კონფერენცია „ინკლუზიური და მრავალფეროვანი არჩევნები ტექნოლოგიების ეპოქაში“
2024 წლის 9 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა მონაწილეობა მიიღო ბათუმში გამართულ მაღალი დონის ღონისძიებაში „ინკლუზიური და მრავალფეროვანი არჩევნები ტექნოლოგიების ეპოქაში“.
კონფერენციას საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე, პარლამენტის წევრები, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ხელისუფლებისა, და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
მონაწილეებმა პოლიტიკურ და საარჩევნო პროცესებში ახალგაზრდების ჩართულობის კონცეპტუალური და სტრატეგიული მხარდაჭერა, ინკლუზიური საარჩევნო პროცესები, მათ შორის, შშმ პირების, ეთნიკური, რელიგიური და სექსუალური უმცირესობების ჩართულობის საკითხები, ახალგაზრდების პოლიტიკურ და საარჩევნო პროცესებში მონაწილეობასთან დაკავშირებით არსებული გამოწვევები და შესაძლებლობები განიხილეს.
სიტყვით გამოსვლისას საქართველოს სახალხო დამცველმა მოწყვლადი ჯგუფებისთვის არჩევნების პროცესში მონაწილეობის მიღების გამარტივებულ წესებზე და მექანიზმებზე ისაუბრა.
ღონისძიებაზე მისასალმებელი სიტყვით გამოვიდნენ აჭარის ა/რ უმაღლესი საბჭოს ხელმძღვანელი დავით გაბაიძე, საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) პრეზიდენტი ანტონი ბანბერი, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი და IFES საქართველოს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი რენატა ლევოვსკი.
კონფერენცია აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს, საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) და აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა.

Conference on Inclusive and Diverse Elections in the Age of Technology
On February 9, 2024, Public Defender Levan Ioseliani took part in the high-level event "Inclusive and Diverse Elections in the Age of Technology" held in Batumi.
The conference was attended by the Chairman of the Parliament of Georgia, Members of Parliament, representatives of the authorities of the Autonomous Republic of Adjara and international organizations.
The participants in the event discussed the conceptual and strategic support for the youth involvement in political and electoral processes, inclusive election process, including the the involvement of persons with disabilities, ethnic, religious and sexual minorities, as well as the challenges and opportunities related to the participation of young people in political and electoral processes.
During his speech, the Public Defender of Georgia talked about the simplified rules and mechanisms for participation of vulnerable groups in the election processes.
Davit Gabaidze, Head of the Supreme Council of the Republic of Adjara, Anthony Banbury, President of the International Foundation for Electoral Systems (IFES), Shalva Papuashvili, Chairman of the Parliament of Georgia, and Renata Levovski, Director of the IFES Georgia Office, delivered welcome speeches at the event.
The conference was jointly organized by the Supreme Council of the Autonomous Republic of Adjara, the International Foundation for Electoral Systems (IFES) and the US Agency for International Development (USAID).